Wspierają nas

Artykuły

Jak zmotywować się do szukania pracy po przykrych przeżyciach podczas rozmów kwalifikacyjnych?

Przykre doznania podczas rozmów kwalifikacyjnych takie jak: zadawanie intymnych pytań, traktowanie z wyższością kandydatów, poczucie, że się „ośmieszyłaś” itp. mogą nas zranić i skutecznie zniechęcić do dalszych poszukiwań. Nauczone tymi przeszłymi doświadczeniami nie chcemy po raz kolejny przechodzić przez tą samą gehennę. Wolimy zachować ostrożność i nie wystawiać się na jakiekolwiek niedogodności.

To całkiem zrozumiałe.

Niestety, tkwiąc cały czas w takiej strefie komfortu z jednej strony czujesz się bezpieczna, jednak z drugiej pozbawiasz siebie szansy na lepsze możliwości. To fakt, że ciężko jest pozbierać się po negatywnych przeżyciach, jednak tego typu sytuacje są naturalne. Nasze całe życie składa się ze wzlotów i upadków i im szybciej nauczysz się jak radzić sobie z trudnymi okolicznościami, tym szybciej zbudujesz silną osobowość i zaczniesz dostrzegać kolejne nadarzające się okazje. Pamiętaj, że nie jest ważne to w jak ciężkiej znajdujesz się obecnie sytuacji, ważne jest jak sobie z tym poradzisz. Co zrobisz, aby odmienić swój los. Poniżej przedstawiam kilka sposobów, które pozwolą Ci pozbierać się po trudnych doświadczeniach w trakcie rozmów kwalifikacyjnych i znaleźć w sobie pokłady motywacji do dalszych poszukiwań wymarzonej dla siebie pracy.

 

  1. Pracuj nad swoją wewnętrzną siłą

Przykre doświadczenia w naszym życiu powodują, że zaczynamy w siebie wątpić. Brakuje nam wiary w siebie. Nie dopuść do tego. Sytuacja w jakiej się znalazłaś nie określa tego, kim naprawdę jesteś. To, że teraz Ci nie wyszło tak, jak tego chciałaś, nie oznacza, że w przyszłości też tak będzie.  Zmień swoje nastawienie poprzez powtarzanie pozytywnych afirmacji, które będą Cię wspierały na drodze do budowania wewnętrznej siły. Świetnie nadają się do tego np. afirmacje Louise Hay typu:„właśnie ta chwila, tu i teraz, jest dla mnie nowym punktem wyjścia”. „W moim świecie wszystko jest dobre”. „Każda chwila w życiu jest nowym punktem wyjścia, umożliwiającym odejście od tego, co stare”.

 

  1. Sprecyzuj swoje wartości

Być może do tej pory nie znalazłaś dla siebie odpowiedniej pracy, gdyż nie uświadomiłaś sobie do końca, jakimi wartościami kierujesz się w życiu. Usiądź w zacisznym miejscu i wypisz swoich 5 – 7 najważniejszych wartości. Mając jasno sformułowane wartości, łatwiej Ci będzie znaleźć pracę, która będzie zgodna z tym, co jest dla Ciebie ważne.

 

  1. Zastanów się, czego możesz się nauczyć z tej przykrej sytuacji

Doświadczając trudnych sytuacji, ciężko nam się potem pozbierać. Jednak tego typu przeżycia też nam się przydają. Dzięki nim uczymy się nowych rzeczy, zmieniamy siebie i rośniemy w siłę. Pomyśl zatem, jakie wnioski wyciągasz z tego zdarzenia. Być może okaże się, że musisz popracować nad kilkoma aspektami, takimi jak: pewność siebie, asertywność, czy też sposób wypowiadania się. Dzięki dogłębnej analizie tego, co się wydarzyło, możesz rozpocząć pracę nad sobą, co pozwoli Ci uniknąć tego typu okoliczności w przyszłości.

 

  1. Określ swoje idealne miejsce pracy

Taki zabieg pozwoli Ci zaprowadzić myśli oraz działanie w odpowiednim kierunku. Dzięki temu ustalisz, czego dokładnie oczekujesz i w jaki sposób możesz to osiągnąć.  Jasno określony cel oraz plan działania są dla nas bardzo motywujące. Dlatego przestań rozpamiętywać swoją przeszłość i buduj swoją przyszłość.

 

Jestem przekonana, że jeśli wdrożysz te wskazówki do swojego życia, szybko wrócisz na właściwe tory. Pamiętaj, że to Ty decydujesz o swoim losie, dlatego nie pozwól, aby cokolwiek mogło Cię powstrzymać przed znalezieniem wymarzonej dla siebie pracy. Trzymam za Ciebie kciuki!

Sylwia Żuber, life coachSylwia Żuber, life coach

www.zubercoaching.pl

DODAJ KOMENTARZ

Dodaj komentarz

Patronaty medialne



×

Polub nas na Facebooku

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial